Wysokie wady wzroku a dobór
szkieł okularowych

Przy wysokich wadach refrakcji można zastosować szkła okularowe wysokoindeksowe. Ich podstawową zaletą jest niższa grubość brzegowa niż szkieł standardowych.

Technologia produkcji pozwala na wykonanie soczewek w konstrukcji asferycznej ( bardziej płaskich niż standardowa soczewka ). Dzięki redukcji grubości soczewek, okulary będą lżejsze, dodatkowo w przypadku szkieł dodatnich będzie minimalizacja efektu powiększenia oczu , a także pomniejszania przy soczewkach ujemnych. Innymi słowy oczy przez te szkła wyglądają bardziej naturalnie.

Zalety:

- zmniejszenie grubości soczewek o dużych mocach
- ukrycie wysokiej wady wzroku
- estetyka i komfort użytkowania

Wady:

- cena
- szkła mineralne są bardziej kruche
- szkła mineralne są stosunkowo ciężkie


Rodzaje szkieł

Główne różnice które interesują użytkownika są związane z wagą i wytrzymałością.Przychodząc do optyka warto poinformować go ( o ile nie zapyta ) do czego będziemy używali okularów, jeśli prowadzimy standardowy tryb życia...

Dla kogo są przeznaczone szkła progresywne ?

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.