Dla kogo są przeznaczone szkła progresywne ?

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży.

Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji. Okulary progresywne mogą używać też osoby które do dali widzą prawidłowo ( nie posiadają wady ) a potrzebują tylko okularów do bliży – np. kierowcy ( patrzenie w dal bez wady i korekcja do wyraźnego widzenia deski rozdzielczej ). Najważniejszą zaletą progresów jest fakt że mamy przy sobie tylko jedną parę okularów a to że mamy ją „na nosie” eliminuje ryzyko zgubienia, zgniecenia, itp.

Szkła progresywne a wizyta u okulisty

Dość często zdarza się że zgłaszają się do nas klienci z prośbą o wykonianie okularów progresywnych , na recepcie jest jednak zapisana tylko korekcja do dali dlatego bardzo ważną rzeczą jest zgłosić optometryście lub lekarzowi badającemu że mamy zamiar nosić progresy, osoba ta oceni czy jest konieczność i nie ma przeciwskazań do noszenia tego typu szkieł ( np. bardzo duży zez czy duże różnice w mocach szkieł pomiędzy okiem lewym a prawym ) i zapisze na recepcie również korekcję do bliży – bez której wykonanie okularów progresywnych nie jest możliwe.

Cena a jakość Na dzień dziesiejszy każda szanująca się firma oftalmiczna produkuje szkła progresywne, co powoduję że na rynku jest kilkadziesiąt konstrukcji tego typu szkieł o zróżnicowanych parametrach oraz lepszej i gorszej jakości. Ceny takich szkieł zaczynają się od ok. 200-300 zł za parę ( sklepy sieciowe które niekoniecznie w tej cenie gwarantują jakość ) aż do kilku tysięcy złotych w zależności od firmy, jakości i parametrów o których wspomnę niżej.

Cena = jakość

Nie można wymagać że progresy z dolnej półki cenowej będą tak komfortowe jak te droższe, głównym parametrem który nas interesuje przy zakupie jest szerokość tzw. kanału progresji – czyli obszaru w którym widzimy bez zniekształceń obraz , tanie progresy mają bardzo wąski obszar w którym widzimy prawidłowo więc jest też większa szansa że się do takich szkieł nie przyzwyczaimy , warto więc zapytać optyka o ten parametr przy zakupie tańszych progresów sprawdzić czy dany producent podał jakąś informację na ten temat, bo jeśli nie to czy warto kupować kota w worku ? Reasumując: Trzeba rozważyć czy stać nas na produkt który ma dużą szansę wylądować na półce zamiast ułatwiać nam codzienne funkcjonowanie czy jednak kupić produkt droższy. Progresy – sytuacja niedopuszczalna Zasadniczo przy wymianie progresów na nowe kupujemy produkt też samej konstrukcji bądź o szerszym kanale progresji, podobnie z resztą jak przy zakupie samochodu – skoro już jeździmy Merdecesem klasy E to nie próbujmy się przesiadać do „malucha” :)


Rodzaje szkieł

Główne różnice które interesują użytkownika są związane z wagą i wytrzymałością.Przychodząc do optyka warto poinformować go ( o ile nie zapyta ) do czego będziemy używali okularów, jeśli prowadzimy standardowy tryb życia...

Szkła progresywne

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.