Pielęgnacja soczewek okularowych

Prawidłowa pielęgnacja soczewek zapewni na długo komfort noszenia okularów.

Soczewek nie wolno wycierać na sucho, spowoduje to dużo szybsze porysowanie szkieł, należy stosować miękkie szmatki z bawełny lub mikrofazy przeznaczone do czyszczenia szkieł okularowych ew. gdy nie ma nic innego pod ręką można użyć ręcznik papierowy, zaleca się stosować delikatne płyny do czyszczenia np. Izobłysk czy Chemax 2, jeśli nie posiadamy można ostatecznie użyć płynu do naczyń ale takiego który nie posiada środa nawilżającego – dobrze sprawdza się Ludwik.
Przechowywanie okularów w odpowiednio wykończonym etui uchroni je przed ewentualnym zgnieceniem. Należy kłaść okulary zawsze soczewkami do góry aby się nie rysowały, przy wysokich temperaturach nie należy zostawiać okularów w samochodzie za szybą ( szczególnie w przypadku soczewek z antyrefleksem – powłoka nie jest giętka , szkło plastikowe się rozszerza co powoduje pękanie powłoki ). Okulary zdejmujemy z twarzy obiema rękami.


Rodzaje szkieł

Główne różnice które interesują użytkownika są związane z wagą i wytrzymałością.Przychodząc do optyka warto poinformować go ( o ile nie zapyta ) do czego będziemy używali okularów, jeśli prowadzimy standardowy tryb życia...

Szkła progresywne

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.