Polaryzacja , Fotochrom i hybryda DriveWear

Soczeki polaryzacyjne mają dwie zalety:
- pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych, - neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi czy powierzchni wody lub śniegu.
Zmniejszają zmęczenie oczu, całkowicie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV (w 100%) , zwiększają kontrast widzenia, idelane rozwiązanie dla osób które są wrażliwe na światło, oraz osob uprawiających różne sporty, wędkarzy a także osób które jeżdżą samochodem.

Soczewki fotochromowe tzw inteligentne soczewki

Dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.

Najlepsze soczewki fotochromowe to soczewki Transitions Signature, które:
- posiadają idealne połączenie stopnia przyciemniania, szybkiego rozjaśniania i przejrzystości w pomieszczeniach,
- lepszą reakcję w każdych warunkach pomieszczeniowych,
-dopasowanie do indywidualnego stylu życia.
Dostępne w kolorze szarym, brązowym oraz szaro-zielonym.

Dla osób, które podróżują samochodem polecamy soczewki fotochromowe Transitions XTRActive, które zaciemniają się za szybą samochodu do kategorii 2, osiągając około 50% zabarwienia przy temp 27 stopni C, natomiast na zewnatrz maxymalne zabarwienie 90% przy temp 23 stopni C. zapewniają 100% ochronę przed UV-A i UV-B.Dostępne w kolorze szarym.
Wady:
Fotochrom po 2-3 latach traci właściwości przyciemniania/rozjaśniania.

DriveWear -soczewki łączące zalety soczewki fotochromowej z polaryzacyjną

Nie tylko chronią przed ostrym światłem słonecznym i oślepiającymi refleksami, ale zapewniają kontrastowe widzenie, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania i zwiększa bezpieczeństwo jazdy samochodem.
Zalety:
- ostre kontratowe widzenie w różnych warunkach oświetleniowych,
- większy komfort widzenia,
- zwiększona szybkośc reakcji,
- można uzywać ich zarowna na zewnątrz i w samochodzie.
Wady:
- cena


Rodzaje szkieł

Główne różnice które interesują użytkownika są związane z wagą i wytrzymałością.Przychodząc do optyka warto poinformować go ( o ile nie zapyta ) do czego będziemy używali okularów, jeśli prowadzimy standardowy tryb życia...

Szkła progresywne

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.