Badanie wzroku bez skierowania

W naszym salonie optycznym wykonujemy badanie wzroku bez skierowania. Badanie opiera się na dokładnym ustaleniu wady refrakcji metodą subiektywną. Oczywiście wykonujemy tzw. „badanie komputerowe” które jest jednak tylko elementem, dodatkową informacją która pomaga obrać właściwy kierunek całego badania natomiast w żadnej mierze nie może stanowić wyniku ostatecznego – prościej mówiąc sam „paragon” z badania komputerowego nie przedstawia żadnej wartości metytorycznej
i w żadnym wypadku nie powinno się według niego wykonywać okularów.

Za pomocą foroptera lub kasety okulistyczniej dobieramy prawidłową ostrośc wzroku pacjenta, a za pomocą różnych testów (nie komputerowych) możemy dowiedzieć się czy np: dana osoba ma astygmatyzm i dobrać odpowidnią korekcję.

Pomiarów dokonuje Optometrysta posiadający wieloletnie doświadczenie w zawodzie więc nie istnieje obawa że Państwa wzrok zostanie skorygowany nieprawidłowo.


Powłoka Ideal Max Blue UV

Wśród powłok antyrefleksyjnych pojawiła się nie dawno powłoka IDEAL MAX BLUE UV, która chroni wzrok przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim i ultrafioletowym, a także posiada maksymalną odporność na zarysowania dzięki warstwie „MAX”.

Dla kogo są przeznaczone
szkła progresywne ?

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.