Antyrefleks

Powłoka antyrefleksyjna to warstwa nanoszona na soczewki potrzebna do zniwelowania uciążliwych odblasków oraz zwiększenia kontrastu obrazu. Zwykłe soczewki bez powłok antyrefleksyjnych mają ograniczoną przejrzystośc przez co rozpraszają uwagę a także drażnią oczy. Powłoki antyrefleksyjne zapewniają: - przejrzystość-komfort widzenia,
- odporność na zarysowania-wydłuża okres uzytkowania okularów,
- hydrofobowość-zmniejsza przyleganie wody do soczewek i ułatwia czyszczenie,
- oleofobowość-ułatwia czyszczenie soczewek,
- antystatyczność- soczewki nie przyciagają drobinek kurzu, brudu,
- dodatkową ochronę przed promieniami UV.

Dostępna na rynku jest również soczewka z technologią OPTIFOG która w znaczącym stopniu przyspiesza odparowywanie szkieł co przydaje się szczególnie w zimie w przypadku osób często zmieniających temperaturę otoczenia.

Oczywiście nie każda soczewka z antyrefleksem posiada wszystkie wyżej wymienione cechy. Soczewka z podstawowym antyreflksem poza zwiększoną przejrzystością jest hydrofobowa natomiast za każdą kolejną cechę trzeba dodatkowo zapłacić. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na miejscu w salonie.


Rodzaje szkieł

Główne różnice które interesują użytkownika są związane z wagą i wytrzymałością.Przychodząc do optyka warto poinformować go ( o ile nie zapyta ) do czego będziemy używali okularów, jeśli prowadzimy standardowy tryb życia...

Dla kogo są przeznaczone szkła progresywne ?

Szkła progresywne umożliwiają patrzenie zarówno do dali jak i do bliży. Na rynku są też dostępne szkła potocznie nazywane „pół-progresami” czy też „progresami biurowymi” które można używać tylko w pomieszczeniach, czyli np. do czytania i do oglądania telewizji.

Zakupy w znanych sieciach optycznych

Reklama dźwignią handlu – nie stanowi to kwestii dyskusyjnej , jesteśmy bardzo podatni na bodźce dziwiękowo-wizualne , szczególnie tak się dzieje gdy któs nam opowiada za pośrednictwem szklanego okna na świat że np. „Kupując okulary dostaniemy jeszcze 2 pary gratis”.